چرا اینقدر ساخت یه وب سایت زمان میبره ؟

پیشنهاد می شود مطلب : چقدر طول میکشد تا یک وبسایت ۵ صفحه ای را ایجاد کنید؟ را قبل از این مطلب مطالعه کنید.

سوالی که خیلی ها توی ذهنشونه اینه که چه مقدار قدر زمان میبره تا یه وب سایت طراحی و ساخته بشه ؟
عوامل بسیار زیادی وجود داره که مدت زمان انجام پروژه را تعیین می کنه، چه پلنی رو انتخاب میکنین، چه قابلیت هایی میخواین سایتتون داشته باشه و... ولی بطور معمول حدودا 2 ماه زمان میبره تا یه وب سایت کامل بشه.
حالا چرا اینقدر طول میکشه ؟مگه چیکار میکنیم ؟
طولانی بودن زمان ساخت وب سایت به عوامل زیادی بستگی داره ولی در قسمت پایین به 4 دلیل اصلی طولانی بودن زمانش اشاره میکنیم :

1- رابط کاربری (UI):
زمان زیادی طول میکشه تا سایتی ساخته بشه که هر وقت کاربر وارد اون شد هر اطلاعاتی که به دنبالش اومده بوده رو بگیره و راحت به هر جایی که میخواد هدایت بشه. همه ی اینا نیازمند یه طراحی عالیه که بتونه کاربر رو توی سایت نگه داره. نیاز به یه عالمه تحقیق داره ،نیاز به برنامه ریزی داره ،نیاز به آزمون و خطا داره تا در آخر بتونیم سایتی رو درست کنیم که کاربر رو به خودش جذب کنه .

2-سئو (SEO):
بعد از اینکه وب سایتی ساخته میشه گوگل باید بتونه بهش اعتماد کنه درسته؟ برای این کار باید درک درستی از SEO داشته باشین که متاسفانه خیلی ها ندارن. همینطور زمان زیادی میبره، به طور معمول 3 تا 6 ماه زمان میبره تا گوگل بتونه به سایت شما اعتماد کنه.

3-ریسپانسیو (Responsive):
این قسمت اهمیت خیلی بالایی داره، تحقیقات نشون داده که 70% از کاربران سایت با تلفن همراه از سایت شما دیدن میکنن .سایت شما باید متناسب با دستگاه های مختلف ( دسکتاپ،لپتاپ،تبلت و گوشی) تغیر شکل پیدا کنه .اگه سایت شما واکنشگرا نباشه، کاربر ها نمیتونن با تلفن همراه به راحتی با سایت شما ارتباط برقرار کنن در نتیجه خیلی از مخاطبان سایتتون رو از دست میدین .

4-امکانات و قابلیت ها:
بعضی از مشتریان میخوان که سایتشون درگاه پرداخت آنلاین داشته باشه بعضی ها هم میخوان که سایتشون علاوه بر زبان فارسی از زبان دیگه مثل اینگلیسی و عربی پشتیبانی کنه، خیلی از مشتریان هم تمایل دارن که کاربران بتونن توی سایتشون حساب کاربری بسازن و... هر کدوم از این قابلیت ها نیازمند کار بیشتریه و در نتیجه زمان بیشتری میبره تا سایت کامل بشه.

پیشنهاد می شود مطلب : داشتن وب سایت چه نیازی از شما را رفع می کند ؟ را بعد از این مطلب مطالعه کنید.

درباره طراحی وب نت کار

  • طراحی وب سایت اختصاصی، تضمینی برای مشتری بیشتر و ضریب سود هر شغل نسبت به رقبا است. گسترش هر زمینه کاری در مناطق بزرگ جغرافیایی و کاهش  هزینه های کاری و سرعت فروش 24ساعته به مشتری بدون وب سایت تقریبا امکانپذیر نیست. طراحی یک وب سایت خوب پرستیژ و اعتبار شما و اعتماد مشتری  را به شدت افزایش می دهد.